Blog

Claudia Schiffer, 48 lat, Pozy w buszu dla Vogue'a, 25 lat po pierwszej sesji zdjęciowej na okładce - Zobacz niesamowite zdjęcie.

Claudia Schiffer znalazła sposób, aby uczcić ćwierć wieku, jaki upłynął od jej pierwszej okładki "Vogue". Swoją niesamowitą 48-letnią córeczkę wyhodowała na niczym innym jak na ostrożnie ułożonym sprzęgle i obcasach.

Niemiecka modelka Claudia Schiffer była jedną z najgorętszych modelek lat 90-tych, znajdując się w elitarnej ekipie Cindy Crawford i Naomi Campbell, gdzie ukuty został termin "Supermodelka". Ta 48-latka obchodzi obecnie 25 lat, odkąd wylądowała swoją pierwszą okładkę Vogue'a, pokazując, że wiek to tylko liczba. Pozowała całkowicie w bufecie na sierpniową okładkę Vogue Italia, trzymając czarne sprzączki, by zakryć piersi, podczas gdy na dole nad swoimi prywatkami zwisała para fluorescencyjnych zielonych obcasów. Jej ciało wygląda teraz równie niesamowicie, jak wtedy, gdy 30 lat temu włamała się do branży modelarskiej.

Okładka to "Claudia by Claudia" z imieniem napisanym po lewej stronie czarnym sznurkiem, podczas gdy po drugiej stronie znajdują się słowa z wyciętymi różowymi literami zszyte na podstawowym, prostym tle. W innej wersji okładki Claudia nosi czarną marynarkę, w której nie ma nic pod spodem, ponieważ trzyma się gołym biodrem, aby odsunąć materiał na bok. Nie jest jedyną supermodelką lat 90-tych, która wzięła udział w sesji zdjęciowej, ponieważ Stephanie Seymour, 51 również pozowała nago do wydania magazynu. Pokryła pierś ramionami, a ostrożnie umieszczony aparat uderzył w jej damskie bity.

Claudia wylądowała pierwszą okładkę Vogue'a w 1994 roku dla Vogue'a Hiszpania. Było to ujęcie z bliska przedstawiające naturalny, świeży wygląd z minimalnym makijażem, podczas gdy ona nosiła prosty biały top zbiornika. Do tego czasu Claudia zdobyła sławę w światowych kampaniach dżinsów i dżinsów Guess?, które wraz ze swoją olśniewającą Brigette Bardot zainspirowały ją do stworzenia wizerunku, który zapewnił jej międzynarodową sławę. Claudia pojawiła się na okładkach ponad tysiąca magazynów na całym świecie jako jedna z najbardziej pożądanych twarzy na świecie. W 2002 roku wyszła za mąż za brytyjskiego producenta filmowego Matthew Vaughna. Mają trójkę dzieci, syna Caspara, 16 lat, i córki Clementine, 14 lat, oraz Cosimę, osiem.

Fotograf Collier Schorr napisał w czasopiśmie o fotografowaniu tych dwóch ikon: "Ze względu na to, kim jestem i kim są, myślę, że te ujęcia dotyczą uznania własnej seksualności kobiet... I bardzo różnią się od przedstawienia pożądania, które zawsze jest związane z twórcą obrazu. Myślę, że chodziło tu o Claudię, Stephanie i moje relacje z naszymi seksualnościami i ciałami oraz o bycie postrzeganą jako starsza kobieta.

Dodała: "Kiedy fotografujesz takie kobiety jak Stephanie i Claudia, które są dosłownie jak chodzące leksykony mody w fotografii, są rzeczy, których nie zrobią i nie będą robić. Nie ma jednej rzeczy, której Claudia nie chciała zrobić na tych zdjęciach - jeśli nie chciała tego zrobić, zmieniła to."