Blog

Alyssa Altobelli: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o przyjaciółce Gianny Bryant i jej rodzinie, która zginęła w katastrofie śmigłowca

Alyssa Altobelli i jej rodzice niestety stracili życie wraz z bliskimi przyjaciółmi Kobe i Gianną Bryant w tragicznej katastrofie helikoptera 26 stycznia.

Kobe Bryant nie żyje w wieku zaledwie 41 lat, wraz ze swoją 13-letnią córką Gianną w przerażającej katastrofie helikoptera, która miała miejsce w niedzielę 26 stycznia. Wśród tych, którzy stracili życie w tym wypadku byli Alyssa Altobelli, która była bliską przyjaciółką Gianny i koleżanką z drużyny, oraz rodzice Alisy John, 56 lat, i Keri Altobelli. Grupa była w drodze na trening koszykówki w Kobe's Mamba Sports Academy w Thousand Oaks w Kalifornii. Oto 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Alyssie i jej rodzinie.

1. Jej rodzice też zostali zabici. Dziewięciu pasażerów, w tym Alyssa i jej rodzice John i Keri Altobelli, Orange Coast College potwierdzili w emocjonalnym hołdzie na Facebooku, że byli na pokładzie śmiertelnego lotu helikopterem. Rodzina Altobelli leciała z Kobe i Gianną do Akademii Sportowej Mamba z Orange County, gdzie mieszkają, do Thousand Oaks, gdzie znajduje się szkoła. Alyssa przetrwała dzięki rodzeństwu J.J. i Alexis, których zdjęcia są wyraźnie widoczne na stronie ich mamy Keri na Facebooku.

2. Jej tata był trenerem baseballu. John był znany jako "Coach Alto" i był głównym trenerem baseballu w Orange Coast College's Pirate Athletics. "To z najcięższym sercem ogłaszamy odejście głównego trenera baseballu w Orange Coast College'u Johna Altobellego. Był on trenerem, kolegą, mentorem i przyjacielem w OCC przez 27 lat" - wydała szkoła w oświadczeniu, obok czarno-białego zdjęcia. John - który w 2019 roku otrzymał tytuł Trenera Roku - miał na swoim koncie cztery mistrzostwa stanowe oraz ponad 700 zwycięstw. "John znaczył tak wiele nie tylko dla Orange Coast College, ale także dla baseballu", powiedział również Jason Kehler, dyrektor ds. sportów przybrzeżnych. "Naprawdę uosabiał, co to znaczy być trenerem baseballu. Pasja, którą włożył w grę, ale przede wszystkim jego sportowcy, nie miała sobie równych - traktował ich jak rodzinę. Nasze najszczersze kondolencje kierujemy do rodziny Altobelli w tym czasie tragedii."

3. Alyssa była w drużynie Los Angeles Lady Mambas. Alyssa była koleżanką z drużyny obok Gianny w akademii sportowej w Thousand Oaks, gdzie była trenowana przez samego Kobe'a. Rodzina Altobelli regularnie jeździła z Bryantami na treningi i mecze, potwierdził asystent trenera OCC Ron La Ruffa. "To było coś, co John rutynowo robił, lecąc z Kobe'em na mecze z jego córką", Ron powiedział CNN. Ośrodek oferuje programy zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, a został założony przez samego Kobe w 2018 roku. Na stronie internetowej, Mamba jest opisana jako "pełnokrągły obiekt zaprojektowany w celu aktualizacji sposobu, w jaki mężczyźni, kobiety i młodzież podchodzą do ludzkiej wydajności, poprzez stworzenie wieloplatformowego środowiska, które aktywizuje, kształci i daje ludziom możliwość odblokowania ich pełnego potencjału". Kobe była zdecydowanym zwolennikiem WNBA i młodych kobiet, takich jak Gianna i Alyssa, realizujących swoją pasję w tym sporcie.

4. Była przyjaciółką Gianny Bryant. Kobe zamieścił wcześniej informację o Alyssie na swoim koncie Instagram, które szczyci się ponad 14 milionami zwolenników. "Nienawidzę patrzeć jak moje #teamba dziewczyny grają przeciwko sobie. To jest WIELKA obrona naszej mamby pg Alyssa Altobelli i znajomy wyglądający blaknięcie przez nasze 2gd #Mambacita," podpisał film nastolatki na 15 listopada.

5. Jej brat J.J. też był sportowcem. Podobnie jak jego tata, J.J. realizował swoją pasję w baseballu po ukończeniu szkoły średniej Woodbridge w Irvine w Kalifornii. Starszy brat Alyssy był w drużynie baseballowej na swoim uniwersytecie w Oregonie, gdzie później został asystentem trenera. Pracował też jako harcerz Red Sox. J.J. specjalizował się w ogólnych naukach społecznych.