Blog

Aretha Franklin: Obama Flubs "R-E-S-P-E-C-T" w "Women of Soul Tribute".

Pisownia jest trudna, nawet dla prezydenta. W zabawnym momencie na 6 marca głowa państwa próbowała oddać hołd bogini duszy Arecie Franklin, ale nie udało mu się nawet uzyskać jej słynnego siedmioliterowego słowa! Obejrzyjcie klip poniżej.

"R-E-S-P-E-C-T, dowiedz się, co to dla mnie znaczy" - to linia, którą prawie każdy Amerykanin wyrył w swoich umysłach dzięki Arecie Franklin. Ale pomimo tego, że piosenka jest bardzo znana, a "szacunek" jest stosunkowo łatwym słowem do przeliterowania, prezydent Barack Obama zdołał potknąć się o nią w przezabawnym momencie podczas specjalnego hołdu dla Kobiet Dusz w Białym Domu na Mar. 6.

Prezydent Obama błędnie pisze "Szacunek" Arethy Franklin

W swoim hołdzie dla Arethy pominął on jeden ważny list. "Kiedy Aretha po raz pierwszy powiedziała nam, co oznacza dla niej R-S-P-E-C-T - powiedział Obama, wywołując w tłumie śmiech - nie miała pojęcia, że stanie się to rajdowym okrzykiem dla Afroamerykanów i kobiet oraz wszystkich innych osób, które czuły się marginalizowane ze względu na to, jak wyglądały, kogo kochały. Chcieli trochę szacunku."

Choć sentyment był przemyślany i zauważalny, tak naprawdę wszyscy mówili tylko o ogromnym błędzie prezydenta. On jest przywódcą wolnego świata i nie potrafi nawet przeliterować szacunku!? Nawet po tym, jak Aretha śpiewała to tak wiele razy!?

Na szczęście, błąd nie zrujnował pięknej nocy. Aretha - nie obrażona błędem - zaśpiewała swój przebój z 1967 roku "I Never Loved a Man (The Way I Love You)" i chrześcijański hymn "Amazing Grace". Melissa Etheridge, Ariana Grande, Patti LaBelle i Janelle Monae również wystąpili na hołdzie.

Na dole można złapać flub Obamy, a następnie obejrzeć cały hołd Kobietom Duszy, gdy nadawany jest na PBS 7 kwietnia.

- Andrew Gruttadaro

Follow @AndrewGrutt

Więcej zabawnych błędów:

    John Travolta Flubs Idina Menzel's Name Before 'Let It Go' Performance Susannah Collins: Reporterka wystrzelona po locie 'Sex' Flub. Michael Bay: "Transformers" Director Has Teleprompter Meltdown - Video