Blog

Aaron Hernandez: 5 Things To Know About The NFL Star & Murderer In New Netflix Doc

Były gracz New England Patriots i skazany morderca Aaron Hernandez popełnił samobójstwo w 2017 roku podczas pobytu w więzieniu. Mamy pięć rzeczy, które musimy wiedzieć na temat nowej docuseries Netflix.

Mimo, że była gwiazda New England Patriots zamieniła skazanego za morderstwo Aarona Hernandeza, który popełnił samobójstwo w więzieniu w 2017 roku, dzięki Netflixowi jego niespokojne życie zyskało nowe zainteresowanie. Serwis streamingowy zadebiutował Killer Inside: Mind of Aaron Hernandez, trzyczęściowy dokument z 15 stycznia 2020. Śledzi on jego trudne dzieciństwo, historię kariery piłkarskiej Aarona, zabójstwo przyjaciela i skazanie za nie Aarona, a także czas spędzony w więzieniu podczas odbywania kary. Pytania o jego orientację seksualną stały się dużym tematem docuseries.

W 2013 roku Patriots został aresztowany za zabójstwo Odina Lloyda, chłopaka swojej narzeczonej Shayanny Jenkins, siostry Shaneah. Został skazany w 2015 roku za strzelaninę i popełnił samobójstwo podczas pobytu w więzieniu w kwietniu 2017 roku. Po jego odejściu, jego mózg został zbadany przez naukowców z Uniwersytetu Bostońskiego, a lekarze ujawnili, że miał jeden z najgorszych przypadków CTE (przewlekła traumatyczna encefalopatia), jakie kiedykolwiek widzieli. Przyczyną były powtarzające się uderzenia w głowę, których prawdopodobnie doznał w trakcie swojej kariery piłkarskiej. Choroba ta spowodowała skurczenie się jego mózgu, które jest przewlekłe w katedrach. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć o Aaronie Hernandezie.

1. Aaron Hernandez powiesił się za pomocą prześcieradeł, mówią urzędnicy. Aaron zabił się w więzieniu 19 kwietnia, Wydział Poprawczy potwierdził Boston Globe. Powiesił się za pomocą prześcieradła, które przymocował do okna swojej celi. Został znaleziony w swojej celi w Centrum Więziennictwa Souza Baranowskiego w Shirley, Msza św. około 3:05 rano. Próbował również zablokować komukolwiek wejście, zatykając drzwi różnymi przedmiotami. Aaron został przewieziony do szpitala UMass Leominster i uznany za zmarłego o 4:07 rano. Miał 27 lat.

2. Zanim poszedł do więzienia, był gwiazdą futbolu. Aaron grał w college'u w piłkę nożną dla Uniwersytetu Floryda. Został zredagowany przez New England Patriots jako 15. pick w czwartej rundzie NFL Draft 2010. W ciągu swojej 3-letniej kariery u Patriotów, poprzedni ścisły koniec zdobył 18 przyłożeń.

3. Został skazany na dożywocie w więzieniu za zabójstwo Odina Lloyda. Aaron został skazany za zabójstwo Odina Lloyda, przyjaciela swojego i półprofesjonalnego piłkarza, w 2015 roku. Został uznany za winnego morderstwa pierwszego stopnia, nielegalnego posiadania broni palnej i nielegalnego posiadania amunicji. W chwili śmierci Aaron odsiadywał wyrok dożywocia za zabójstwo Odina.

4. Został uznany za niewinnego podwójnego zabójstwa Daniela de Abreu i Safiro Furtado. 14 kwietnia 2017 roku Aaron został uznany za niewinnego podwójnego zabójstwa Daniela de Abreua, 29 lat, i Safiro Furtardo, 28 lat. Daniel i Safiro zostali zabici w South End w Bostonie, gdy do ich samochodu padły strzały. Aaron został oskarżony o morderstwo i dodatkowe oskarżenia o napaść z bronią w ręku oraz usiłowanie zabójstwa związane z wystrzałami do ocalałych w pojeździe. Proces rozpoczął się 1 marca 2017 roku i został uniewinniony w następnym miesiącu. Jedyną rzeczą, za którą Aaron został uznany za winnego było nielegalne posiadanie pistoletu ręcznego.

5. On ma córkę. Aaron zaczął spotykać się z Shayanną Jenkins w 2007 roku. Ich córka, Avielle Janelle Jenkins-Hernandez, urodziła się w listopadzie 2012. Zaręczyli się w tym samym miesiącu. Shayanna pojawiła się na sali sądowej 2 marca 2017 roku, podczas procesu o podwójne zabójstwo, a Aaron podobno wykrzyknął do niej "kocham cię", kiedy wszedł na sesję, jak podaje New York Post.