Blog

Julianne Hough Relives Childhood Trauma '20 lat' Później poprzez Radical Therapy w 'The Goop Lab'.

Julianne Hough otworzyła się na "głęboki smutek", jaki odczuwała podczas sesji fizykoterapii, który wywołał wspomnienia o traumie z dzieciństwa, którą przeżywała przez prawie 20 lat.

Goop Lab jest pełen niektórych ważnych momentów "WTF", ale zawiera również przypadki autorefleksji. Jeden z takich momentów pojawia się w piątym odcinku serii i przedstawia Julianne Hough, 31 lat, przypominając sobie traumę z dzieciństwa przed kamerami Goopa. Podczas odcinka, który 24 stycznia spadł na Netflix, Julianne dołącza do grupy sztabów Goopa doświadczających sesji terapii energetycznej. Praktyka prowadzona jest przez Johna Amarala, Pracownika Ciała i Chiropraktyka, który badał pola energetyczne wokół ludzkiego ciała i jego związek z fizykoterapią. Przed sesją John wyjaśnił, że "Wiele emocjonalnej energii ludzi wiąże się [w ich ciele]", dodając: "Nasz system emocjonalny jest płynną siecią przez całe ciało".

Pamiętając o tym, Julianne powiedziała w wywiadzie dla tego odcinka: "Był taki jeden moment w zeszłym roku, kiedy John rzeczywiście pracował wokół mojej stopy, a ja się rozzłościłam". Ale nie z powodu urazu czy ucisku, którego doświadczał były zawodowiec od Tańca z Gwiazdami, ale z powodu traumatycznego wspomnienia z jej dzieciństwa. "Po prostu miałem głęboki smutek. I było to właściwie wspomnienie, które miałam, i było to związane z traumą, która przydarzyła mi się, gdy miałam dziesięć lat, o której nie myślałam nawet przez 20 lat", mówiła dalej. Następnie Julianne odważnie powróciła do tych emocji i szczerze omówiła swoje dzieciństwo.

"W wieku dziesięciu lat, moi rodzice przeszli dość agresywny rozwód, a ja mieszkałam z moimi trenerami tańca", Julianne dzieliła swój czas mieszkając w Londynie. "To nie była najlepsza sytuacja życiowa, więc miałam ten wkurzony gniew dosłownie przywiązany do mojej stopy." Dzięki sesjom terapeutycznym, w których Julianne nadal uczestniczyła, była w stanie skonfrontować się z tymi emocjami i zmienić je w miarę postępu swojego życia. "Ta metoda [przeżycia energetycznego] działa dla mnie niesamowicie dobrze, ponieważ pomaga mi doświadczyć i wrócić do rzeczy i być w stanie je zmienić".

Julianne Hough przechodzi terapię energetyczną w piątym odcinku "The Goop Lab [Netflix]". Radykalna terapia została zapowiedziana, gdy Julianne i John uczestniczyli w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos 22 stycznia. Podczas prezentacji przez Johna jego metody terapeutycznej, zaprzęgał ręce wokół ciała Julianne i uderzył w określone punkty nacisku na jej kręgosłup. Akcja ta sprawiła, że Julianne całkowicie zapisała się na stole. Wypuściła nawet krzyk i kilka westchnień, kiedy on dalej wyjaśniał, co dokładnie robił. Możesz obejrzeć klip poniżej.

Choć niekonwencjonalna terapia wygląda bardziej na egzorcyzm niż sesja terapeutyczna, to jednak, jak mówi Julianne, dała jej trochę spokoju. Ale to nie pierwszy raz, kiedy Julianne otwiera się na temat swojej traumy z dzieciństwa. Tancerka i piosenkarka po raz pierwszy podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z mieszkaniem w Londynie z trenerami tańca, gdy w 2013 roku rozmawiała z Cosmopolitan. W swoim profilu Julianne ujawniła, że cierpiała z powodu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego znęcania się nad swoimi opiekunami. Powiedziano jej nawet, że kiedy będzie chciała wrócić do Stanów, to nic jej nie będzie. Jasne jest jednak, że Julianne potrzebowała czasu, aby wyleczyć się i skonfrontować się z przeszłością, aby poprowadzić niezwykle udaną karierę.

Ale jej zeznania to tylko jedna z części fascynującej struktury Goop Lab. Oprócz "The Energy Experience", Goop Lab stara się również objąć obszary wellness i samoopieki, które różnią się od tego, jak obniżyć swój wiek biologiczny, do przyjemności seksualnych kobiet, a nawet zimnej terapii! Goop, jako marka lifestylowa Gwyneth, znajduje jedne z najdziwniejszych - i najdroższych - sposobów na prowadzenie zdrowego stylu życia. Podczas gdy marka została podpalona przez niektóre z jej outlandish produktów, The Goop Lab stara się pozycjonować siebie jako serię informacyjną zajmującą się pochwałami dla prawdziwych osób i quasi-doradztwem ekspertów. The Goop Lab jest dostępny na stronie Netflix 24 stycznia!