Blog

David Schwimmer nalega, aby nie okazywać "braku szacunku" dla "żyjącego samotnie" po obsadzie wzywa go.

David Schwimmer odpowiedział bezpośrednio Erice Alexander po tym, jak powiedziała mu, że jej program "Living Single" "wymyślił szablon" dla "Friends". - Wszystko to przyszło po tym, jak aktor zasugerował wcześniej, że "może powinien być jakiś czarny 'Przyjaciele'".

David Schwimmer mówi, że jego słowa mogły zostać wyjęte "z kontekstu", kiedy omawiał różnorodność i przyjaciół w ostatnim wywiadzie. Po tym, jak mówił o byciu "bardzo świadomym mojego przywileju jako heteroseksualnego białego mężczyzny", aktor z 53 roku życia powiedział The Guardian, że nie wierzy w to, że którakolwiek z pierwotnych obsad "Przyjaciół" ma chęć odtworzenia ich starych postaci. Zamiast tego zasugerował, że "może powinien być w całości czarny 'Przyjaciele' lub w całości azjatycki 'Przyjaciele'". - Coś, co powiedziała Erika Alexander, zostało już stworzone, jako jej sitcom z lat 90-tych, Living Single, który ukazał się rok przed Friends. A co z odpowiedzią Davida?

"Cześć Erika. Jak wiecie, zapytano mnie ostatnio w wywiadzie dla 'The Guardian', jak się czułam (po raz tysięczny) o reboot 'Friends' zaraz po rozmowie o różnorodności na koncercie, a więc zaoferowałam inne możliwości reimaginacji dzisiejszego show" - David, który zagrał Rossa Gellera w 'Friends', rozpoczął w długiej odpowiedzi na tweet Eriki 29 stycznia. "Nie miałem zamiaru sugerować, że 'Living Single' nie istniał lub nie pojawił się przed 'Friends', o czym wiedziałem, że istnieje" - wyjaśnił.

"Proszę pamiętać, że w jednym z wywiadów cytaty są często układane razem i wyrwane z kontekstu, a następnie cytaty te są powtarzane w innych artykułach przez innych ludzi, którzy starają się być prowokacyjni" - przypomniał Erika, nic, co by nie znaczyło, że "byłem fanem 'Living Single' i nie sugerowałem, że 'Friends' jest pierwszym tego rodzaju". David przyznał, że jeśli jego cytaty zostaną wyjęte z kontekstu, "to nie mam nad tym kontroli".

pic.twitter.com/2sLmtvJosG - schwim (@DavidSchwimmer) 29 stycznia 2020 r.

Po wydaniu wywiadu Davida z The Guardian, Erika tweetowała na nim, w tym oficjalne konto Friends Twitter i powiedziała: "R u poważnie mówiąc mi, że nigdy nie słyszałeś o #LivingSingle? Wymyśliliśmy szablon! Witaj bracie."

W odpowiedzi Davida wyjaśnił również, że choć możliwe, że Friends został zainspirowany przez Living Single, to jest to coś, czego on nie wie.

"Według mojej wiedzy, 'Friends' (który ukazał się rok później) został zainspirowany życiem Marty i Davida oraz kręgiem ich dwudziestolatków mieszkających w Nowym Jorku. Gdyby opierał się na 'Living Single', musiałbyś ich o to zapytać", przyznał. "Jest całkowicie możliwe, że Warner Brothers i NBC, zachęceni sukcesem 'Living Single', dali pilotowi 'Friends' zielone światło. Szczerze mówiąc nie wiem, ale wydaje się to prawdopodobne! Jeśli tak jest, to wszyscy mamy dług wobec "Living Single" za utorowanie drogi." David podsumował: "Zapewniam cię, że nie miałem na myśli braku szacunku.

Po odpowiedzi Eriki na komentarze Davida, w oddzielnym tweecie wezwała obsadę "Living Single", oznaczając każdą osobę, aby pomogła jej w "szkole" Davida. I, jeden z nich to zrobił.

Kim Coles, który grał Synclaire James-Jones w hitowym sitcomie z lat 90-tych, nazwał aktora "naiwnego" na Twitterze za sugerowanie, że "czarny" lub "w pełni azjatycki" reboot Friends nadrobiłby brak różnorodności show.

Living Single, składający się z Synclaire (Kim) Khadijah (Królowa Latifah), Maxine (Erika Alexander), Obie (John Henton), Regine (Kim Fields), i Kyle (Terrence Carson), po sześciu młodych, czarnych profesjonalistów nawigacji ich życia w Brooklynie podczas życia w brązowy kamień. Przedstawienie było emitowane w latach 1993-1998.

Rok później, w 1994 roku, pojawili się Friends. Natychmiastowym hitem był sitcom NBC, w którym mieszkało około sześciu dwudziestokilkuletnich ludzi w Nowym Jorku. Ostatni nowy odcinek programu został wyemitowany w 2004 roku, a powtórki nadawane są do dziś.