Blog

Grudniowa Debata Demokratyczna: Wszystko, co musisz wiedzieć o ostatniej debacie z 2019 r.

Obejrzyjcie debatę demokratyczną z 19 grudnia, ostatnią w 2019 r., aby zobaczyć, jak główni kandydaci, tacy jak Elizabeth Warren, Bernie Sanders i Pete Buttigieg, walczą o prezydenturę. Oto wszystkie informacje, których potrzebujesz przed rozpoczęciem debaty.

Dzień po tym, jak prezydent Donald Trump został trzecim prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, który został usunięty z urzędu, 19 grudnia demokratyczni kandydaci na prezydenta wracają na scenę TONIGHT, na kolejną debatę. Wszystkich siedmiu zakwalifikowanych kandydatów zbojkotowało wcześniej to wydarzenie w ramach sporu pracowniczego na Uniwersytecie Loyola Marymount (miejsce spotkania) pomiędzy UNITE HERE Local 11, związkiem reprezentującym ponad 150 kucharzy, zmywarek, serwerów i kasjerów na uniwersytecie, a firmą Sodexo zajmującą się podwykonawstwem gastronomicznym. Po kilku dniach negocjacji i zaangażowaniu DNC spór został rozstrzygnięty, a nadzieje na rok 2020 są gotowe do udziału.

Przy zaostrzonych kryteriach kwalifikacji do debaty (podczas której impeachment Trumpa będzie najprawdopodobniej gorącym tematem), wybieliliśmy teraz pole do zaledwie siedmiu kandydatów na scenie, tym razem debatując w Los Angeles w Kalifornii. Debata, która odbywa się na Uniwersytecie Loyola Marymount, jest współorganizowana przez PBS i POLITICO. Program rozpoczyna się o 20:00 ET i będzie transmitowany na żywo przez PBS, CNN i CNN International. Moderatorami debaty są dziennikarze PBS NewsHour Judy Woodruff, Amna Nawaz i Yamiche Alcindor oraz Tim Alberta z firmy POLITICO.

Do udziału w debacie z 19 grudnia zakwalifikowali się następujący kandydaci:

Były wiceprezydent Joe Biden South Bend, Indiana Mayor Pete Buttigieg Senator Minnesoty Amy Klobuchar Vermont Senator Bernie Sanders Biznesmen Tom Steyer Senator Massachusetts Elizabeth Warren Biznesmen Andrew Yang

Ośmiu innych kandydatów jest nadal w wyścigu do 2020 roku, ale nie będzie ich na etapie debaty. Niektórzy z nich nie zakwalifikowali się nawet do żadnej z debat, tak przy okazji. Miramar, burmistrz Florydy Wayne Messam, który nigdy nie prowadził kampanii i otrzymał 5 dolarów z darowizn w tym kwartale, w końcu odpadł. Były republikanin Pensylwanii Joe Sestak również zakończył swoją kampanię.

Pozostali kandydaci to:

Senator Kolorado Michael Bennet Były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg Senator New Jersey Cory Booker Były sekretarz HUD Julián Castro Były przedstawiciel Maryland John Delaney. Były gubernator Massachusetts Deval Patrick Autorka Marianne Williamson

W przyszłym miesiącu, 14 stycznia, przygotujcie się na pierwszą demokratyczną debatę w 2020 roku, która prawdopodobnie odbędzie się w ramach procesu impeachmentu Senatu. Etap debaty będzie prawdopodobnie mniej zatłoczony, z coraz bardziej rygorystycznymi kwalifikacjami. 26 grudnia przypada również termin zakończenia wyścigu prezydenckiego bez podania swojego nazwiska na pierwszych kartach do głosowania.