Blog

Kobe Bryant Fans Flock to Helicopter Crash Site After Accident Kills NBA Star & Daughter

Dym wypełnił powietrze w straszliwej katastrofie, która została otoczona przez ratowników próbujących przebić się przez wrak.

Kibice przyjeżdżają do Calabasas w Kalifornii, gdzie doszło do krachu, który tragicznie odebrał życie 41-letniej Kobe Bryant i jej 13-letniej córce Giannie, aby złożyć wyrazy szacunku. Otoczeni dymem, pracownicy pogotowia ratunkowego w jasnożółtych mundurach i hardhatach próbowali przedostać się przez przerażający wrak. Na zdjęciach lotniczych widać było pomalowany na niebiesko kawałek helikoptera Sikorsky S-76, zwęglony i palący się po lewej stronie.

Według doniesień, płomienie z wypadku wywołały pożar szczotki, uniemożliwiając pracownikom dotarcie na miejsce zdarzenia. Na wstrząsającym filmie, nagranym przez agencję fotograficzną Backgrid, można było dostrzec gęste kłęby dymu pochłaniające teren wraz z oślepiającą mgłą. Na miejscu znajdował się również wóz strażacki, gdyż nad przerażającą sceną przelatywał kolejny helikopter. Na konferencji prasowej władze potwierdziły, że respondenci i personel ratowniczy musieli udać się na pieszą wycieczkę, aby dotrzeć do miejsca katastrofy, i że wiadomo było, że nie ma osób, które przeżyły.

Kobe i jego córka Gianna byli na pokładzie wraz z siedmioma innymi osobami. Uważa się, że helikopter rozbił się około 10:00 rano w mglistych warunkach, zabijając wszystkich na pokładzie. Nie jest jasne, co spowodowało katastrofę, ale śledztwo jest w toku.

Podczas gdy pozostali pasażerowie nie zostali jeszcze zidentyfikowani, dwóch z nich było prawdopodobnie kolegami z drużyny Gianny i jej rodziców, a jeden był pilotem. Podobno grupa udała się na trening do Kobe's Mamba Sports Academy w Calabasas, gdzie Gianna i jej koleżanka z drużyny grały w drużynie dziewcząt Los Angeles Lady Mambas.

Kobe przeżyła jego żona Vanessa, lat 37, i ich trzy córki Natalia, które przed tygodniem skończyły 17 lat, Bianka, lat 3, i dziecko Capri, które ma 7 miesięcy. Przez całe popołudnie na portalach społecznościowych, w tym z innych legend NBA i prezydenta Baracka Obamy, rozlewały się hołoty. "Kobe był legendą na dworze i dopiero co zaczął w równie znaczącym drugim akcie. Stracić Giannę jest jeszcze bardziej przejmujące dla nas jako rodziców. Michelle i ja wysyłamy miłość i modlitwy do Vanessy i całej rodziny Bryant w niewyobrażalny dzień", powiedział Barack Obama na tweeterze kilka godzin po tym, jak wiadomości się rozeszły. Jego były kolega z drużyny, Shaquille O'Neal, 47 lat, również wysłał wzruszający hołd. "Kobe był o wiele bardziej niż sportowcem, był człowiekiem rodzinnym. To było to, co nas najbardziej łączyło. Przytulałbym jego dzieci, jakby były moje, a on obejmowałby moje dzieci, jakby były jego. Jego córeczka Gigi urodziła się tego samego dnia, co moja najmłodsza córeczka Me'Arah", powiedział były Laker.