Blog

Deborah Dugan: 5 rzeczy o byłym prezesie Grammys, który twierdzi, że nominacje są "sztywne".

Deborah Dugan została zwolniona z pracy w The Recording Academy 16 stycznia, a następnie złożyła szokujące oskarżenia o nieuczciwe praktyki wobec tej organizacji. Oto pięć rzeczy, które warto o niej wiedzieć.

Deborah Dugan, 61 lat, była dyrektor naczelna The Recording Academy, która wręcza nagrody Grammy, zyskała wiele uwagi w tym tygodniu, kiedy wystąpiła przeciwko organizacji i jej poprzednikowi, Neilowi Portnowowi, po tym jak została zwolniona z pracy z powodu twierdzeń, że zastraszała asystenta, który dla niej pracował. Odnosząca sukcesy bizneswoman złożyła 44-stronicową skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia 21 stycznia, w której twierdziła, że podczas jej pracy w Akademii, zarząd Grammys poprosił ją o ponowne zatrudnienie Neila, mimo że niektórzy członkowie, nie włączając jej, byli świadomi zarzutów, że zgwałcił on muzyka. Twierdziła również, że zarząd i tajna komisja wybiera nominacje do Grammy Award w nieetyczny sposób i że ostatecznie są to "artyści, z którymi łączą ich osobiste lub służbowe relacje". Szokujące zarzuty rzucają światło na ewentualną korupcję w akademii i mają skłonić wiele artystek do wypowiedzenia się przeciwko seksizmowi podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Grammy 26 stycznia.

Oto pięć rzeczy, które powinniście wiedzieć o Deborze i wybuchowej sytuacji.

1.) Była pierwszą kobietą, która objęła stanowisko prezesa i dyrektora generalnego w Akademii Nagrań. Prestiżową pracę rozpoczęła w sierpniu 2019 r., zaledwie sześć miesięcy przed publiczną kłótnią z organizacją i twierdziła, że chociaż Akademia twierdziła, że powodem zwolnienia jej z pracy było oskarżenie o zastraszanie przez asystentkę (ona temu zaprzecza), był to naprawdę odwet na niej po ujawnieniu rzekomych wykroczeń, w tym molestowania seksualnego, nieprawidłowości w głosowaniu i konfliktów interesów wśród członków zarządu. Zaprzeczyła również twierdzeniu organizacji, że starała się o wypłatę 22 milionów dolarów na spokojne wyjście.

2.) Twierdziła, że próbowała naprawić rzekome nieuczciwe praktyki The Recording Academy podczas jej występu w Good Morning America. Po tym, jak The Recording Academy zakwestionowała moment postawienia zarzutów przez Deborah, co wydarzyło się tydzień po tym, jak została zwolniona z pracy, były dyrektor wyjaśnił, dlaczego początkowo zdecydowała się milczeć podczas swojego występu 23 stycznia w programie. "Właściwie to chciałam wprowadzić zmiany od wewnątrz", powiedziała w odcinku, w którym zapytała: "Czy Grammy są sfałszowane?" "Starałam się na każdym kroku wziąć głęboki oddech i powiedzieć: "Dobra, mogę coś zmienić, mogę to naprawić, mogę pracować z tym zespołem."

3.) Akademia Nagraniowa nie była jej pierwszą pracą w przemyśle muzycznym. Przed swoim występem jako dyrektor generalny, Deborah, długoletnia nowojorka, pracowała dla renomowanych firm płytowych, w tym EMI, Capitol Records i SBK Records. Została również przeszkolona jako prawnik i pełniła funkcję dyrektora generalnego fundacji non-profit RED, założonej przez frontmana U2 Bono i aktywistę Bobby'ego Shrivera, której celem jest podnoszenie świadomości i zdobywanie funduszy na pomoc w eliminacji HIV/AIDS w ośmiu krajach afrykańskich.

4.) Ze względu na jej roszczenia, tegoroczna nagroda Grammy Awards może być dotknięta na więcej niż jeden sposób. Dziesięciokrotna laureatka Grammy Award, Taylor Swift, 30 lat, odwołała niespodziewany występ, który miała dać na tegorocznej ceremonii 24 stycznia i choć nie potwierdzono, czy ma to cokolwiek wspólnego z zarzutami Deborah wobec The Recording Academy, osoba mająca dostęp do informacji poufnych z branży muzycznej powiedziała Stronie 6, że jest to tylko jedna z wielu niepokojących rzeczy, o których widzowie powinni się spodziewać. "Oto dlaczego uważam, że ceremonia będzie kłopotliwa - wielu artystów poczuje się skromnie, jeśli pojawią się nieprawidłowości w głosowaniu wokół "Piosenki Roku"", wyjaśniła osoba mająca dostęp do informacji poufnych.

5.) Jej ojciec, Thomas M. Dugan, pomógł w utworzeniu Korpusu Pokoju i ściśle współpracował z Kennedysami. Deborah zdaje się czerpać od taty swoją pasję do pomagania innym. Wywarł niesamowity wpływ przed śmiercią, kiedy Debra miała zaledwie sześć lat, pracując w Korpusie Pokoju z politykiem Sargentem Shriverem, który ożenił się z Eunice Kennedy Shriver i jest dziadkiem Katherine i Patrickiem Schwarzeneggerami. Pracował również z Robertem Kennedym w Departamencie Sprawiedliwości USA, a Robert uczestniczył nawet w jego pogrzebie.