Blog

Dwyane Wade płacze nad "przyjacielem" Kobe Bryantem: "Będę za tobą tęsknił na zawsze" - Patrz.

Podczas opowieści o karierze Dwayne'a Wade'a w NBA, prawie za każdym razem, gdy grał przeciwko Lakersom, strzegł zmarłego Kobe'a Bryanta. D-Wade jest we łzach, opłakując stratę swojego bliskiego przyjaciela w przejmującym wideo.

Tragiczna śmierć legendy Los Angeles Lakers Kobe Bryant sprawiła, że tak wielu ludzi jest roztrzęsionych i we łzach, a gracze NBA są najbardziej załamani. Dwyane Wade, 38 lat, grał 16 lat w lidze, wszystkie oprócz dwóch z nich z Miami Heat. Jest absolutnie zdruzgotany nagłym odejściem Kobe'a w wieku 41 lat w wypadku helikoptera 26 stycznia, który zabił również jego 13-letnią córkę Giannę "Gigi" i siedmiu innych. Byli w drodze na turniej koszykówki w Mamba Athletic Academy w Thousand Oaks, CA, kiedy śmigłowiec spadł w mglistych warunkach. D-Wade podzielił się emocjonalnym filmem, płacząc i dzieląc się wspomnieniami o swoim przyjacielu.

"Dzisiaj jest jeden z najsmutniejszych dni w moim życiu. Wydaje się, że to zły sen, z którego chcesz się po prostu obudzić. To koszmar. Wiem, że wszyscy czujemy się tak samo z takim wielkim przywódcą, takim wspaniałym człowiekiem, takim wielkim mistrzem. Jeśli masz szansę poznać Kobe'a - naprawdę poznać Kobe'a - to nie ma nikogo lepszego - zaczął Dwyane, wycierając łzy z oczu kilka razy.

Następnie D-Wade podzielił się filmem z konferencji prasowej Post-Lakers/Heat Game 2016, na której Kobe przemawiał. To był ostatni rok gwiazdy Lakersów w NBA na emeryturze w kwietniu 2016 roku. Pokazał on, że Dwyane idzie za reporterami, a Kobe zauważył go i zaznaczył: "Przy okazji, wie, że będzie najstarszym facetem w lidze w przyszłym roku. Kocham go człowieku", powiedział dziennikarzom Kobe z uśmiechem.

Nazwał Dwyane'a "złośliwym konkurentem" i "Wredny". Możemy toczyć takie walki, a potem spotykać się i rozmawiać, a potem wracać do nich. Lubię z nim rywalizować. Najtwardszy zawodnik, jakiego kiedykolwiek musiałem pilnować na rolce ekranu. Zszedłby z ekranu i po prostu zniknął", powiedział dziennikarzom Kobe, chwaląc umiejętności Dwyane'a. Nagranie wróciło do łzawiącego Dwyane'a.

Dwyane Wade składa hołd Kobe Bryantowi pic.twitter.com/JQJSXUzF7Q. - Yashar Ali? (@yashar) 27 stycznia, 2020

"To smutny dzień, nie ma mowy. Moja rodzina i ja dzielimy się historiami Kobe'a. Mamy tyle chwil, że on nam je dał. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te chwile. Jestem wdzięczna za te chwile, bo on był jednym z moich ulubionych graczy i musiałam się z nim związać. Przyjaźń. I będzie mi go brakowało. Będę tęsknić za tą przyjaźnią", kontynuował Dwyane, jego głos drżał.

"Kiedy wszedłem do ligi, goniłem go. To właśnie za nim goniłem. Chciałem być przez niego szanowany. A kiedy doszedłem do tego poziomu, wiedziałem, że coś zrobiłem. Więc Kobe, dziękuję ci człowieku. Dziękuję za wszystkie wspomnienia. Mamy wiele dobrych wspomnień. A te łzy, które płaczemy, będą nam ciebie brakować. I nie wyjedziemy dzisiaj, za tydzień, za rok. Będziemy za tobą tęsknić na zawsze, na zawsze. Dziękuję za bycie moim przyjacielem. Kocham cię," podsumował Dwayne.

Podczas gdy ci dwaj nigdy nie byli kolegami z NBA, grali razem na Drużynie USA, która zdobyła złoty medal na Letniej Olimpiadzie 2008 w Pekinie. W wielu meczach między Lakers i Heat, te dwa stały się tak napięty przez ich długą karierę jako zawodnicy na boisku, i kumple off z niego.