Blog

Iggy Pop: 5 rzeczy o legendzie rocka otrzymując nagrodę za całokształt twórczości w Grammys

Iggy Pop, znany jako "Ojciec Chrzestny Punka", w końcu dostał należność na 62. Nagrody Grammy! Oto co musisz wiedzieć o wokalistce "Down On The Street".

Wśród tych artystów, którzy w noc 26 stycznia zdobędą złoto Grammy, Iggy Pop otrzyma od Akademii Nagraniowej wysokie wyróżnienie za całokształt twórczości! Ten 71-letni rockowiec, znany jako "Ojciec Chrzestny Punka", od początku swojej kariery w późnych latach 60. był kuratorem głośnej kariery. Zanim "Prawdziwe Dzikie Dziecko" przejdzie etap przyznawania nagród Grammy, aby zaakceptować jego osiągnięcia, oto pięć rzeczy, które musisz o nim wiedzieć.

1) Iggy rozpoczął swoją karierę z zespołem The Stooges. Założony w 1967 roku - kiedy Iggy miał zaledwie 20 lat - The Stooges odnosił sukcesy w 1968 roku wydając swój pierwszy album z własnym tytułem, a następnie drugi, Fun House. Do 1971 roku grupa rozpadła się, ale ponownie połączyła się w kolejne albumy takie jak Raw Power (1973), The Weirdness (2007) i Ready To Die (2013). W pierwszych dniach działalności Iggy stał się znany z dzikich wybryków scenicznych, m.in. migania genitaliami na scenie, rzucania masłem orzechowym na publiczność i wymiotowaniami na scenie.

2) Swoim rodzicom przypisuje karierę. Rodzice Iggy'ego dokonali wielu wyrzeczeń za miłość syna do muzyki. Rocky opowiedział nawet o tym, jak bardzo w niego wierzyli podczas wywiadu z Rolling Stone'em w kwietniu 2007 roku, mówiąc: "Miałem ogromną inwestycję moich rodziców we mnie. Miałem dużo troski. Pomagali mi odkrywać wszystko, co mnie interesowało. Zwieńczeniem tego była ich ewakuacja z głównej sypialni w przyczepie, ponieważ był to jedyny wystarczająco duży pokój dla mojego zestawu perkusyjnego. Dali mi swoją sypialnię."

Iggy Pop w koncercie [Shutterstock].3) Był bardzo blisko z Davidem Bowie. Para ta spotkała się w Kansas City w 1970 roku, a stamtąd David wywarł ogromny wpływ na Iggy'ego. "Przez trzy lata, byłem królikiem doświadczalnym. Gdyby miał nowy pomysł i nie był pewien, jak do niego podejść, napisałby lub zaaranżowałby coś w podobny sposób do jednego z moich projektów" - dzielił się z Rolling Stone.

4) Został nominowany do dwóch nagród Grammy. Jako solista Iggy był nominowany w 1988 roku do nagrody w kategorii Najlepsze Wykonanie Hard Rock/ Metal, a w 2016 roku do nagrody w kategorii Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej za Post Pop Depresję.

5) Iggy Pop to tylko jego pseudonim sceniczny. Iggy urodził się James Newell Osterberg Jr. w małym miasteczku w Michigan (Muskegon) w kwietniu 1947 roku. Sprawdźcie Grammys na 26 stycznia na CBS o 20:00 ET!