Blog

Meghan Markle & Prince Harry Hold Hands In Rare PDA Moment w Cape Town

Meghan Markle i książę Harry byli obrazem weselnej błogości, gdy przybyli do miasteczka Nyanga w Kapsztadzie, pierwszego przystanku na ich królewskiej trasie. Meghan wygłosiła potężną mowę o byciu "kobietą koloru" i nie tylko!

Królewska wycieczka zaczyna się świetnie! Było to oczywiste, gdy Meghan Markle, lat 38, i książę Harry, lat 35, przybyli do miasteczka Nyanga na pierwszym przystanku - Kapsztad, RPA - trzymając się za ręce, wszyscy uśmiechali się 23 września. Para królewska nawet uzupełniła się w swoich strojach! Meghan wyglądała uroczo w czarno-białej, wzorzystej sukni z Myamiko, marki z Malawi (przyszły przystanek na królewskiej trasie), z pasującymi do niej wstążkowymi klinami. W międzyczasie, Harry koordynował w białej koszuli sukienki z Club Monaco i czarnych spodniach.

Połączony front Meghan i Harry'ego został powitany przez bębny, taniec i entuzjastyczny tłum z The Justice Desk! The Justice Desk jest organizacją praw człowieka, która szkoli i kształci młodzież, bezbronnych mieszkańców i rządy, by bronić swoich praw człowieka w RPA, Zambii i Zimbabwe. Inicjatywa Justice Desk uczy również młode dziewczęta z Nyangi zajęć z samoobrony i wzmocnienia pozycji kobiet, a organizacja pozarządowa jest wspierana przez Queen's Commonwealth Trust (Harry jest prezesem Commonwealthu, a Meghan wiceprezesem). Meghan przywitała wiele dzieci z The Justice Desk, które później wysłuchały przemówienia księżnej Sussex o jej mieszanym dziedzictwie.

"I tylko w jednej osobistej uwadze pragnę powiedzieć, że gdy jestem tu z moim mężem jako członek rodziny królewskiej, chcę, abyście wiedzieli, że dla mnie jestem tu z wami jako matka, jako żona, jako kobieta, jako kobieta koloru i jako wasza siostra", powiedziała Meghan, wzbudzając w tłumie wiwaty. Jej mąż również wziął mikrofon, który mówił o przemocy, z jaką spotykają się kobiety w RPA - prezydent RPA, Cyril Ramaphosa, oświadczył, że kraj stoi w obliczu narodowego kryzysu związanego z przemocą uwarunkowaną płcią, zwracając się do narodu 5 września.

Meghan i czteromiesięczny syn Harry'ego, Archie, również wyruszyli w podróż przez kraj. Jest to pierwsza wspólna królewska wycieczka rodziny! Chociaż Archie nie dołączył do rodziców na poniedziałkowe zaręczyny, był widziany w ramionach Meghan, jak wylądował w Kapsztadzie wcześniej tego dnia. Wycieczka obejmuje łącznie 10 przystanków, w tym wizyty w południowoafrykańskich miastach, Angoli, Malawi i Botswanie do 2 października.