Blog

Prezydent Obama, Halle Berry, & More Mourning The Passing of Kobe's Daughter Along With NBA Great.

Barack Obama i Kobe Bryant spotykali się kilka razy na przestrzeni lat. Legenda NBA podziękowała kiedyś byłemu prezydentowi za uczynienie go bardziej "świadomym politycznie".

Barack Obama, 58 lat, zamieścił poruszający pomnik w hołdzie Kobe Bryant i jego 13-letniej córce Giannie, która zginęła w katastrofie helikoptera w niedzielę, 26 stycznia. "Kobe był legendą na dworze i właśnie zaczynał w tym, co byłoby równie znaczące jak drugi akt", były prezydent tweetował zaledwie kilka godzin po tym, jak wiadomości się rozeszły. "Stracić Giannę jest jeszcze bardziej łamiące serce dla nas jako rodziców. Michelle i ja przekazujemy Vanessie i całej rodzinie Bryantów miłość i modlitwy w dniu nie do pomyślenia", dodał, przesyłając kondolencje żonie Kobe, Vanessie Bryant, 37 lat, i ich pozostałym dzieciom, Natalii, 17 lat, Biance, 3 lata i Capri, 7 lat.

Obaj mężczyźni spotkali się kilka razy na przestrzeni lat, a Obama niesławnie wspomniał o monikerze "Czarna Mamba" Kobe'a na jego ostatniej kolacji korespondentów Białego Domu w maju 2016 roku. "Obama wyszedł!" Prezydent wykrzyknął na scenie, co było grą na kultowym "Mambie wyszedł!" Kobe'a, gdy kończył swój ostatni mecz z Los Angeles Lakers w 2016 roku. Emerytowana gwiazda NBA śmiała się z referencji na Twitterze, po prostu pisząc "Haha! #obamaout #mambaout." Kobe złożył również kilka wizyt w Białym Domu, kiedy Obama sprawował urząd, między innymi podarował prezydentowi podpisaną koszulkę w 2009 roku, pojawił się w 2010 roku po wygraniu mistrzostw Lakersów i spotkał się w 2015 roku po ogłoszeniu przez Kobe'a przejścia na emeryturę. Mówi się również, że but Nike's Kobe x Elite "Commander" inspirowany jest przyjaźnią Baracka i Kobe'a i posiada logo z pieczęcią prezydencką i godłem Kobe'a "Mamba".

"Obama nie zainspirował kogoś takiego jak [były rozgrywający z San Francisco 49ers] Colin Kaepernick," Kobe powiedział o Baraku w wywiadzie dla Politico.com z 2017 roku. "Ale pomógł sportowcom wyjść poza zadawanie pytań lub po prostu bycie złym i pytanie, dlaczego coś jest takie, jak jest. Na przykład, jaki jest konstytucyjny powód czegoś i co można zmienić." Kobe zaliczył również Baracka Obamę za uczynienie świata sportu bardziej "świadomym politycznie", zauważając, że tęsknił za nim w biurze. "Rozmowy się zmieniły. Oczywiście, teraz z przemocą, którą obserwujemy w całym kraju, to jest coś, co sportowcy coraz bardziej rozumieją. [Obama] był rzadki. Wszyscy do pewnego stopnia za nim tęsknimy."

Kobe był legendą na dworze i właśnie zaczynał w tym, co byłoby równie znaczące jak drugi akt. Strata Gianny jest dla nas, jako rodziców, jeszcze bardziej łamiąca serce. Michelle i ja wysyłamy miłość i modlitwy do Vanessy i całej rodziny Bryant w niewyobrażalny dzień. - Barack Obama (@BarackObama) 26 stycznia 2020 r.

Inne hołdy napływają od znanych osobistości na portalach społecznościowych, w tym od aktorki Halle Berry, 53 lata. "Nie ma prawdziwych słów, by oddać głębię mojego smutku. Miłość i siła do całej rodziny Kobe i do rodzin wszystkich, którzy zginęli w dzisiejszym wypadku" - tweetowała. Jennifer Hudson, 38 lat, również wzięła na portal społecznościowy, aby złożyć hołd. "Miałam nadzieję, że to nie jest prawda! Panie jego córko też. #kobebryant #giannabryant," napisała Jennifer na Twitterze.