Lifestyle

Billie Eilish, 18 lat, przyznaje się do presji sławy Prawie popchnęła ją do zabicia siebie w wieku 16 lat: Byłam "nieszczęśliwa" i "bez

Nominowana do Grammy artystka Billie Eilish otworzyła się na temat swojej klinicznej depresji w nowym wywiadzie z Gayle'em Kingiem, dzieląc się tym, że "naprawdę nie sądziła, że dożyję 17 lat".

Wygląda na to, że Billie Eilish zyskała sławę w mgnieniu oka. Niegdyś niejasna wokalistka "Ocean Eyes", od tego czasu 18-latka utwierdziła się w muzycznym i popkulturowym leksykonie z wyróżnieniami muzycznymi Billboard, trofeami American Music Awards i sześcioma nominacjami do Grammy. Ale sława może być odosobniona, a Billie otwarcie otworzyła się na ten temat z dziennikarką Gayle King dla jej CBS specjalnego dnia 23 stycznia. Nie jest tajemnicą, że Billie ma szczególne relacje z fanami i często używa swojej platformy, aby przypomnieć im, jak ważne jest ich życie. "Po prostu chwytam ich za ramiona i mówię: "Proszę, dbaj o siebie i bądź dla siebie dobry, i bądź dla siebie miły". Nie róbcie tego dodatkowego kroku i nie róbcie sobie więcej krzywdy. A potem nie możesz tego cofnąć."

To właśnie te słowa, które Billie prawdopodobnie musiała usłyszeć w niskim momencie, gdy rosła w siłę. W miarę jak jej sława puchła, przyjaciele Billie nie mogli się już z nią związać, a następnie odeszli od jej życia. Wokalistka "Bad Guy" popadła w kliniczną depresję w wyniku swojej izolacji. "Byłam taka nieszczęśliwa w zeszłym roku", wyznała Gayle'owi. "Byłam taka nieszczęśliwa i taka bezradna... Nie chcę być zbyt mroczna, ale naprawdę nie sądziłam, że dożyję 17 lat", ujawniła. Na pytanie Gayle'a, czy Billie myślała, że "coś sobie zrobi", żeby doprowadzić do końca jej życia, Billie odpowiedziała ciasno poderżniętym "Tak".

I jest jeden szczególny moment, w którym Billie często wraca do miejsca, w którym prawie odebrała sobie życie. "Myślę o tym raz, kiedy byłam w Berlinie i byłam sama w moim hotelu. I pamiętam, że tam było okno", wspominała Billie. "Pamiętam, że płakałam, bo myślałam o tym, jak umrę... miałam zamiar to zrobić." Na szczęście, Billie nie poszła za nim.

Kiedy Gayle podpowiedział mi, dlaczego, jej reakcja była emocjonalna. "Więc dlaczego uważasz, że tak nie było?" Gayle poprosił o nominację do Grammy. "Moja mama", powiedziała Billie, kropelki łez robiły jej oczy jeszcze bardziej szkliste. Mama Billie i jej rodzina podjęły działania. Jej mama, Maggie, zaczęła skracać swój plan podróży, a jej zespół zaczął odrzucać pewne prośby. Dzięki terapii i wsparciu, Billie rozkwitła na oczach swoich fanów. W najbliższą niedzielę, 24 stycznia, Billie weźmie udział w 62-giej edycji Grammy Awards z sześcioma nominacjami, z których cztery dotyczą głównych dziedzin - Najlepszy Album Roku, Nowa Artystka, Najlepsza Piosenka Roku i Rekord Roku. Niezależnie od wyniku, będzie to niesamowita noc dla początkującej gwiazdy popu, która już tak wiele pokonała w swoim młodym życiu. Aby zobaczyć pełny segment wywiadu, kliknij na link tutaj.